DERİN DEDEKTÖR – Dedektör | Toprak Altı Görüntüleme ve Alan Tarama Cihazları
info@adrenalindedektor.com
+90 539 847 63 83

DERİN DEDEKTÖR

  • Yayınlayan: Adrenalin Dedektör
  • Kategori: Dedektör, Genel

DERİN ARAMA DEDEKTÖRÜ

Derin dedektör dedektörlerin teknolojik alt yapısı çalışma sistemi ve modeline değişiklik gösterir. Dedektörler farklı çalışma sistemlerine sahiptirler.  Bazı derin arama dedektörü ayrımlı aramada derinlik kaybı yaşayabilir. Bazı derin arama dedektörleri de ayrım modunda çalışsa dahi derinlik kaybı yaşamadan algılama yapabilir.

Derin dedektör lerin algılama mesafesi tabi ki çok önemlidir fakat arazide arama yaparken derinlik kadar ayrımda önemlidir. Örneğin mineralin yüksek olduğu bir toprakta mineralle metalin ayrımını iyi yapamayan bir dedektörün pek işinize yarayacağı söylenemez çünkü manyetik yüklenen yoğun oranda maden içeren minerallere metal diye ötebilir. Hatalı diye tabir edeceğimiz yalancı sinyallere çok emek verip derin kazılar yapmak zorunda kalabilirsiniz fakat elinize acı bir tecrübe, yorgunluk ve hayal kırıklığından başka hiç bir şey geçmez. Bu nedenle dedektör satın alırken arama yapılacak toprak yapısına göre seçim yapılmalı ve karar verirken her ne kadar derinlik önemli olsa da ayrımı da kesinlikle göz ardı etmemelisiniz.

Derin dedektör lerin algılama algılama mesafesi cihazın teknolojisi kadar toprağın mineral yapısı ve toprak altında olan materyalin ne kadar süredir orada olduğu ile doğru orantılıdır. Çünkü toprak altında kalış süresi ne kadar uzun olursa o kadar manyetik alanı da artacağı için daha derinde de cihaz ınız tarafından fark edilebilir, doğru tespit ile mutlu sona ulaşma şansınız artar. Ayrıca maden ve mineral yapısının düşük olduğu topraklarda cihazlar daha iyi gözlem yapabildiğinden daha derinlere ulaşmanız muhtemeldir. Bu da tıpkı binaların arasından bir noktayı görmeye çalışmakla yüksek bir yapı üzerinden aynı noktayı kolayca görmeye benzemektedir.

Derin dedektör tercihi yapacağınız durumda  satış yapan firmanın satış temsilcisi ne içinde bulunduğunuz durumu ve beklentilerinizi belirtin. Varsa eski dedektör tecrübenizi dedektörden beklentinizi, kendi durumunuzu ve arama yapacağınız alanın özelliklerini toprak yapısını ve arama yapacağınız yöntemi tek para, derin arama gibi mutlaka anlatın ve daha derin arama dedektörü alıp yanlış sonuçlara ulaşmaktansa daha elverişli bir cihaz alıp en azından karşı karşıya olduğunuz hazineyi daha rahat bulabilir. Ekstra maliyetlerden kaçınır ve daha memnun bir kullanıcı olursunuz.

Yazar: Adrenalin Dedektör

Bir cevap yazın

Kur Seçin
EUREuro