Rezistivite Cihazı » Adrenalin Dedektör
info@adrenalindedektor.com
+90 539 847 63 83
Adrenalin Dedektör > Rezistivite > Rezistivite Cihazı

Rezistivite Cihazı

Uzun yıllar yeraltında kalmış hazine, define, gömü, metal, boşluk, tünel, ve suyun, tespit edilebilmesi için üretilmiş bilimsel bir jeofizik cihazıdır.

Cihazın çalışma prensibi, toprağa verilen yüksek elektrik akımı sayesinde, kare şeklinde saplanan elektrotlar arası oluşan zemin direncinin ölçülmesidir. Zeminin direnci su, metal veya boşluk gibi faktörlerin varoluşu ile değişiklik gösterir. LCD göstergesinde boşluk, su, demir ve kıymetli madenler büyük hacimli kayalar ve minerallerin özdirenç değeri gösterilir. Bir metal hedefin sağlıklı tespit edilebilmesi en az 20 yıl süre toprak altında bulunması ve 5 kg ya da daha fazla bir kütle ağırlığına sahip olması gerekmektedir.

Kimler Kullanır

  • Jeofizik Uzmanı
  • Defineciler
  • Madenciler

Bu veriler değişebilir fakat rezistivite jeofizik cihazları herkesin kullanımına ve kullanım amacına göre değişebilir . Jeofizik cihazı çok yönlü bir cihazdır.

Rezistivite Cihazı hazine, define, gömü, metal, boşluk, tünel, su kaynakları , maden kaynakları ve daha bir çok özellikler için kullanılan elektronik bir dedektördür.

Rezistivite cihazının temel görevi yapılan gerilim-elektriksel ölçümler sonucunda yeraltı katmanlarının derinlik ve özdirenç değerlerinin tesbit etmesidir .Yeraltındaki anomalileri teyet etmek için sık kullanılan bir üründür .

Kur Seçin
EUREuro